Poprawa prac doktorskich – z czym się to „je”?

 

Korekta prac doktorskich – kiedy konieczna?

Pisanie pracy doktorskiej to marzenie wielu absolwentów studiów wyższych. Nie zawsze jednak możliwe jest, aby ot tak, udało się je spełnić. Jest to nie tylko związane z ogromnym wysiłkiem intelektualnym, pozyskaniem źródeł, ale także właściwą organizacją pracy. Często jest przecież tak, że studia doktoranckie i praca doktorska to nie jedyne zajęcia osoby piszącej. Praca zawodowa jest kolejnym z nich. W takim przypadku łączenie kilku aktywności naraz może wiązać się z dużym zmęczeniem, stresem a wreszcie błędami popełniamy w jednym lub drugim obszarze. Nasi klienci niejednokrotnie skarżą się na to, że mimo poświęcenia ogromnej uwagi i pracy swojemu doktoratowi, jest w nim pełno błędów, nieścisłości, braków. Wtedy z pomocą przychodzimy my – zespół ludzi, których nie tylko wykształcenie, ale biegłość oraz rozeznanie edytorskie i korektorskie pozwala na wyprowadzenie tekstu na właściwe tory.

Poprawa prac doktorskich – na czym polega?

Praca z doktoratem wymaga nieco więcej dynamizmu, elastyczności i wspięcia się na wyżyny, niż jakikolwiek inny tekst. I tutaj nie chodzi o to, aby unieważniać czy dyskredytować jakość prac magisterskich czy licencjackich, artykułów tematycznych, ale o to, że doktorat rządzi się już nieco innymi prawami. Korekta pracy doktorskiej polega na bardzo wnikliwym i szczegółowym wychwyceniu wszystkich błędów, literówek, bękartów, błędów językowych, składniowych, interpunkcyjnych, ortograficznych, inwersji, braku podmiotu itp.

Czasami zdarza się, że korekta prac doktorskich obejmuje także kwestie merytoryczne. Wtedy konieczne staje się również zajęcie poprawą tych wszystkich elementów, które nie są spójne, zawierają błędy, niedociągnięcia albo niesprawdzone informacje, które rzutują na jakość i wartość pracy.

Korekta prac doktorskich potrafi pochłonąć bardzo dużo czasu. Przede wszystkim dlatego, że nierzadko już sama poprawa językowa i jej drobiazgowość wymagają ogromnego skupienia. Kiedy połączy się to z weryfikacją merytoryczną, tego czasu potrzeba jeszcze więcej.

Jako firma istniejąca na rynku od wielu lat nie boimy się jednak działać pod presją czasu, a to oznacza, że niezależnie od tego jak bardzo wymagająca jest korekta pracy doktorskiej, niezależnie od tego też, jak mało czasu na wykonanie zadania mamy, zawsze stajemy na wysokości zadania i do naszych realizacji nie ma nigdy uwag. Być może takie stwierdzenie wydaje się niektórym wręcz przesadzone, ale nie ma w tym ani cienia czczych przechwałek. Staramy się bardzo, jesteśmy skrupulatni i terminowi, dodatkowo nierzadko zwracamy uwagę na kwestie, o których nie pomyślał nawet sam klient. Cechuje nas dbałość o szczegóły, czytamy tekst kilkukrotnie (tak, nawet ten, który ma 350 stron). Liczy się dla nas zadowolenie klienta, dlatego korekta prac doktorskich to dla nas nie tylko sposób na wykazanie się, ale także ciężka praca, która wymaga dużo cierpliwości, czasu i pomysłu.

W korekcie prac doktorskich ponadto równie ważne jest, aby przygotować ją w taki sposób, aby z jednej strony wyeliminować wszystkie błędy klienta a z drugiej dopilnować tego, żeby tekst nie zatracił indywidualnego charakteru, stylu i sposobu pisania właściwego dla danego autora.wróć do bloga

Złóż zamówienie